Силові трансформатори
Знайдено: 1 - 12 серед 12 товарівТрансформатор силовий - це пристрій з декількома обмотками (від двох і більше), яке за допомогою ефекту електромагнітної індукції може перетворювати змінну напругу і струм до необхідної величини (підвищує або знижує в залежності від необхідності). Даний тип найбільш часто зустрічається, на відміну від трансформаторів струму і напруги. Використання їх різноманітне. Вони знайшли застосування в промислових підприємствах, різних лініях електропередач, включаючи ж / д, в міських електромережах і в приватних будинках. Найбільш ефективним є застосування силових трансформаторів недалеко від споживача, тому що передача спочатку низької напруги на великі відстані недоцільно з різних точок зору (включаючи технічно). Зміна напруги і струму відбувається під дією магнітного поля в магнітопроводі. Він виготовлений з особливого феро-магнітного матеріалу, найчастіше листового. Залежно від товщини, змісту сторонніх речовин і кремнію йде втрата потужності (від дії вихрових струмів).
Конструкція силового трансформатора складається: з ізольованих обмоток (від двох і більше), клем, висновків, магнітопроводів, систем охолодження, стабілізації, регулювання напруги, додаткове навісне обладнання (впливає на кінцеву ціну виробу).
Залежно від типу ізоляції висновків, виділяють трансформатори:
з Маслобарьерною ізоляцією;
з паперово-масляною;
з полімерної;
елегазової;
з ізоляцією головною покришки.
Висновки необхідні для підведення напруги. Залежно від конструкції вони можуть виводитися на різні елементи трансформатора (клемні колодки, шпильки і т.д.). При цьому необхідна повна ізоляція від провідної речовини (в масляних трансформаторах), ущільнення зазорів. Зазвичай це робиться за допомогою ізоляторів, зроблених з пластмаси, гуми, рідше особливого фарфору.
Охолоджувачі використовуються в конструкції для того, щоб забрати масло високої температури з верхньої частини трансформатора і повернути його з більш низькою температурою в нижню частину. Зазвичай вони складаються з двох контурів (зовнішнього і внутрішнього), які пов'язані прямо пов'язана. Завдяки внутрішньому контуру здійснюється передача енергії від гріються частин до маслу, а зовнішній контур, за допомогою масла, передає тепло в охолоджуюче середовище (зазвичай це зовнішня атмосфера). Розрізняють такі види охолоджувачів:
Радіатор. Пристрій з великою кількістю каналів в пластинах, з'єднаних зварюванням. З'єднує верхню і нижню частину трансформатора.
Гофрований бак. Являє собою ємність (бак) де знаходиться охолоджуюча рідина (масло), яке охолоджується через гофровані поверхні.
Вентилятор. Кріпляться до радіатора, забезпечуючи надходження повітря з атмосфери для охолодження.
Теплообмінники, з потужними насосами або вентиляторами, що забезпечують циркуляцію охолоджуючої рідини або повітря по циклу.
Олійно-водяні охолоджувачі. Зустрічаються в класичній конструкції трансформатора. Являє собою теплообмінники трубчасто-циліндричної форми, знімні.
Для зміни коефіцієнта зміни напруги використовується устаткування регулювання. Принцип роботи їх заснований на зміні числа витків, за допомогою вибору положення перемичок. Застосовується два види перемикачів:
регулюють напругу під навантаженням;
перемикачі без збудження.
Додаткове навісне обладнання, яке може застосовуватися в конструкції силового трансформатора:
індикація температури (сукупність датчиків для вимірювання температури масла в різних частинах бака);
поглиначі вологи (застосовуються для видалення будь-якої вологи в маслі);
пристрій безперервного надходження масла (видаляє продукти розпаду масла, а так само забезпечують його циркуляцію і оновлення);
система захисту масла (допомагає захистити від попадання вологи, особливі індикатори показують вміст вологи всередині бака, а так само видаляє вологу з газової подушки);
пристрою контролю (датчики тиску, рівня масла, витрати, пошкоджень і т.д.).
ЛВ Маркет пропонує великий вибір силових трансформаторів різних серій. При виборі потрібної серії можна скористатися критеріями, які представлені на сайті. Вони підібрані з урахуванням специфіки використовуваного обладнання в промисловості, дозволяють вибрати потрібний трансформатор.
Серія ТМГ використовуються в мережах до 10 кВ, в відкритих установках. Потужність коливається від 25 до 1000 кВА. Трифазний трансформатор є герметичним, тому може використовуватися в помірному і холодному кліматі (від +40 до -45) для зниження напруги мережі до необхідного рівня. Конструкція виготовлена з ГОСТ 15150-69. При експлуатації за вимогами безпеки - середовище має бути не вибухонебезпечне, не містити високу концентрацію пилу (знижує ефективність роботи і скорочує термін експлуатації), не мати активних хімічних елементів. Не допускаються важкі умови роботи - сильні вібрації і удари. Висота роботи не більше 1000 м. Частота роботи серії - 50 Гц, а можливість зміни напруги коливається в диапазоні п'яти відсотків ступенями по два відсотки. Корпус трансформаторів цієї серії герметичний, без можливості розширення масла. При зміні його температури - розширення компенсується деформаціями гофри бака, без зміни форми самого бака. Датчиками, або мастиловказівника (типу поплавок) контролюється рівень масла. Для контролю тиску і компенсації надлишкового тиску застосовується спеціальна система, включаючи запобіжний клапан, мановакуумметри. Для переміщення конструкція оснащена прогумованими роликами, а для контролю температури бак зверху оснащений сигналізує термометром.
Серія трифазних силових трансформаторів ТМГСУ використовуються для перетворення напруги, а так само для підтримки симетричності фазної напруги з нерівномірною пофазної навантаженням. Їх особливістю є те, що їх опір нульової послідовності майже в 3 рази менше, ніж у інших серій. До інших цікавих характеристик можна віднести:
для запобігання ушкоджень від надлишкового тиску встановлений клапан;
температуру масла можна виміряти за допомогою рідинного термометра, для нього в корпусі передбачена спеціальна гільза;
спеціальні прогумовані ролики для транспортування.
Технічні характеристики:
робоча частота - 50 Гц;
напруга - від 0.4 до 10 кВ;
регулювання напруги - 5%;
напруга короткого замикання - до 4.5%.
Основні умови експлуатації: використання дозволено в умовах холодного клімату. Середовище повинне бути не вибухонебезпечною, не містити багато пилу або вологи, шкідливих або хімічних речовин. Висота роботи до 1000 м.
Серія ТСГЛ - сухі силові трансформатори. Вони забезпечені геафолевой ізоляцією, мають потужність від 30 до 3000 кВА, з робочою напругою від 3 до 10 кВ. Основне їх застосування в промисловості, рідше в міських електромережах і громадських будівлях, що мають високі вимоги пожежної безпеки, екологічності, вибухонебезпечності. Іноді встановлюються на АЕС, які можуть мати клас захищеності до 4. Регулювання напруги змінюється за рахунок перемички. Відмінні характеристики даної серії це можливість роботи при високій вологості, великому вмісті пилу і бруду. Мають можливість роботи при тривалих перевантаженнях без аварії (відсутній олія). Конструкція може витримувати високі вібрації і удари (землетрусу до 9 балів). При цьому плюсом є малошумна робота. Умови експлуатації:
не більше 1200 метрів над рівнем моря;
температура від -40 до +40, допускається вологість не більше 80%;
корпус має захист IP20, в деяких моделях IP44.
Конструкція може оснащуватися системою автоматичної вентиляції, захисту від навантажень, високий ступінь надійності, вимагає мінімального обслуговування.