Автоматичні вимикачі
Знайдено: 1 - 24 серед 144 товариАвтоматичний вимикач - захисний комутаційний пристрій призначений для запобігання роботи електричної мережі в аварійному режимі (коротке замикання або перевантаження) шляхом автоматичного розмикання кола. Завдяки своєчасному відключення від електричної мережі запобігає виходу з ладу дорогого устаткування, загоряння ізоляції силових кабелів і проводів, виникнення пожеж.
Автоматичний вимикач працює за рахунок спрацьовування електромагнітного або теплового розчеплювача, які реагують на такі аварійні режими:
- проходження в електричному колі струмів короткого замикання;
- проходження в електричному колі струмів перевантаження.
Конструктивні особливості
Автоматичні захисні вимикачі комплектують розчеплювачами двох типів, які розрізняють за конструкцією і функціональності:
- Тепловий разчеплювач. Являє собою біметалічну пластину, яка складається з двох сплавів з різними значеннями теплового розширення. Тепловий автоматичний вимикач реагує на проходження струму певного значення, при перевищенні якого пластина починає вигинатися, запускаючи в роботу механізм відключення.
- Електромагнітний розчеплювач. Являє собою соленоїд з рухомим сердечником, який утримується пружиною. При перевищенні значення струму в колі заданого значення, сердечник втягується всередину котушки і запускає в роботу механізм відключення автоматичного вимикача.
В даний час на ринку широко представлені автоматичні вимикачі з комбінованим розщепленням. Вони адекватно реагують, як на струми перевантаження, так і струми короткого замикання.
Класифікація
Всі автоматичні вимикачі на напругу 220/380 вольт класифікують за такими ознаками:
Кількість полюсів. Однополюсні пристрої забезпечують захист в мережах 220 вольт. Трьохполюсний автоматичний вимикач дозволяє побудувати надійний захист систем з напругою 380 вольт. Двополюсний автоматичний вимикач використовують для мереж постійного струму і при необхідності роз'єднувати, як фазу, так і нуль.
Величина номінального струму. Цей параметр підбирають виходячи з максимально допустимого навантаження на лінію. Для її знаходження беруть до уваги перетин проводів що підключаються, величину навантаження і його тип (активна або реактивна).
Характеристика відключення. Цей параметр визначає швидкість відключення вимикачів в залежності від типу навантаження. Так, автоматичні вимикачі для захисту електродвигунів повинні мати більш високу витримку, ніж пристрої для захисту побутових мереж освітлення.
Зараз великою популярністю користується автоматичний вимикач диференціального струму. Він забезпечує не тільки захист електрообладнання від аварійних режимів роботи, а й запобігає ураженню людей електричним струмом. Диференціальний автоматичний вимикач поєднує в одному корпусі функціональність ПЗВ і автоматичного вимикача.