Альтернативна енергетика

Сонячні електростанції

  Завданням сонячної електростанції, що складається з фотоелектричних модулів є отримання сонячної енергії і подальша її передача для живлення електроприладів.
  Електроустановки з сонячними модулями відрізняються високою ефективністю і тривалим терміном експлуатації. Використання сонячної електростанції сприяє значній економії коштів.
  Різноманітність компонентів для сонячних електростанцій і різних видів монтажу дозволяють підібрати варіанти під індивідуальні потреби замовника.
Сонячні електростанції в залежності від типу обладнання бувають мережевими, автономними і гібридними.

                                                                                                                                  Переваги власної електростанції

  Якщо ви маєте власне джерело електроенергії, ви маєте одну дуже важливу перевагу - незалежність від мереж. Ви можете навіть побажати бути незалежними в тому випадку, коли у вас вже підключена мережа електропостачання. Ви можете не підкорятися правилам, які встановлює місцева енергомережа. Вам не страшні підвищення цін на електроенергію, аварії в мережах, обриви в лініях електропередач, погіршення якості електроенергії через перевантаження в мережах.
Якщо ви вибираєте собі ділянку для будинку, ви швидше за все виявите, що ділянки, розташовані далі від мереж централізованого електропостачання коштують дешевше. Більшість людей не готові (чи психологічно, чи через нестачу знань) мати власну електростанцію і бути "сам собі енергомережею". Тому вартість землі формується відповідно до попиту на такі ділянки. Мати власну електростанцію і бути не підключеним до мереж може виявитися набагато дешевше, ніж вартість протяжки лінії електропередач і підключення до мереж централізованого електропостачання. Однак, потрібно бути готовим до того, що, якщо ви не підключені до мереж, потрібно буде заплатити за покупку і обслуговування електрогенеруючої системи на поновлюваних джерелах енергії. Також, встановлення сонячної електростанції дає Вам можливість заробляти за допомогою зеленого тарифу.

Зелений тариф

  Що таке зелений тариф в Україні - це механізм, що стимулює використовувати поновлювані джерела енергії. Ви встановлюєте в приватному будинку або на інший вашій території сонячну, або вітрову електростанцію і укладаєте договір з державою, за яким вона зобов'язана купувати у вас надлишок виробленої енергії в 4-5 разів дорожче тарифів споживання. Таким чином, за 4-7 років вартість обладнання повністю окупається, а далі - чистий дохід.

  В Україні "зелений тариф" працює з 2009-го року. З кожним роком все більше українців переходить на альтернативну енергетику і підключається до програми "зелений тариф". Причини очевидні: економія на комунальних платежах, які постійно зростають, екологічність і додатковий дохід. Чим більше пропозицій, тим менше попит, тому тарифи з кожним роком знижуються: чим раніше ви підключилися до програми, тим вище ваш фіксований тариф. Важливо: підключення до програми не вимагає ніяких ліцензій, "зелений тариф" діє для юридичних і фізичних осіб однаково.

Ставки для приватних сонячних електростанцій (за 1 кВт * год):


0.183 євро, якщо станція підключена в 2017-2019 р.
0.164 євро, якщо станція підключена в 2024 р.
0,146 євро, якщо станція підключена в 2029 р.
ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ УЧАСТІ В "зеленому тарифі"?

  Насамперед потрібно розібратися з обладнанням: сонячні батареї не універсальні, перед установкою вам потрібна консультація фахівця, який підбере модель конкретно для вашого приватного будинку або іншій території. Максимальна потужність обладнання, яке може брати участь в "зеленому тарифі" в Україні - 30 кВт. Навіть якщо ваш приватний будинок споживає набагато менше енергії, є сенс підключати обладнання максимальної потужності - це принесе більше прибутку, так як держава купує абсолютно весь надлишок електроенергії.

  Для точного підрахунку виробленої і витраченої сонячної енергії на об'єкт встановлюється двонаправлений лічильник з комунікаційним модулем GSM \ GPRS. Такий прилад передає дані про вашому енергообороті в Обленерго. Зазвичай, передача даних здійснюється кожні півгодини і в кінці місяця підсумовується в загальну цифру згенерованої і використаної енергії. За вибір моделі лічильника відповідальність несете ви, а за передачу даних - Обленерго. З питанням підбору лічильника найкраще звернутися до фахівців, які займаються підключенням обладнання на ваш об'єкт, вони підберуть оптимальний варіант.

  Компанія "ЛВ Маркет" допоможе не тільки з підбором обладнання та його монтажем, а й з наступним етапом - подачею документів та укладенням договору. Ця процедура буває досить клопіткою, допомога фахівців позбавить вас від зайвої суєти і збереже ваш час. Ми допоможемо зібрати необхідні документи, подати заявку і залагодити тонкощі укладення договору. Договір укладається тільки після повної установки обладнання на об'єкт, процедура укладення договору в Україні триває до 60 днів.